přání TULIPÁN

200,00
Blahopřání s motivem modrého tulipánu – oblíbené jarní květiny, která vyjadřuje lásku, vášeň, eleganci a laskavost.

Tulipány se do Evropy dostaly v 16. století z dnešního Turecka. Podle jedněch historických pramenů se nejprve objevily v Praze v Jelením příkopu na Pražském hradě a až odtud putovaly do Vídně a nizozemského Leidenu, kde byly zasazeny do nově založené univerzitní zahrady. O století později dostávali velvyslanci cibulky tulipánů jako oficiální dary.

K tulipánům se váže také jedna z nejstarších spekulativních bublin – takzvaná tulipánová horečka, která vypukla v Holandsku v letech 1634–1637. Cena cibulek tulipánů tu šla tak prudce nahoru, že zatímco na začátku století vycházela cibulka na jeden gulden, postupem let se dostala i na tisíc guldenů za kus. S tulipány se začalo obchodovat na burzách, specializovali se na ně notáři a byl přijat tulipánový zákon, který postihoval poškození cibulí vězením.

  • Sítotisk zlatou a pudrově modrou barvou (Pantone 2708 U)
  • Papír Munken Pure by Arctic Paper v gramáži 600 g/m²
  • Formát 15 x 15 cm
  • Samostatná karta (blahopřání není rozkládací)
  • Součástí balení je papírová obálka Munken Pure v gramáži 120 g/m² a formátu 16 x 16 cm a pevný plastový obal, který chrání blahopřání a obálku před vlhkostí a mechanickým poškozením. Doporučujeme plastový obal recyklovat.
  • Výroba produktů řady Munken nezatěžuje životní prostředí a splňuje ekologické standardy EU Ecolabel, FSC® a Cradle to Cradle Certified™.